Żandarmeria Polowa II RP - wzór2 :numerowana

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
31 / 61
<
>
Odznaka wykonana w Mennicy Państwowej - Warszawa

numerowana nr: 3759, oryginalna nakrętka
Data dodania: 29 czerwca 2017
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1500 razy od 29 czerwca 2017
Reklama
Dodaj komentarz
21 sierpnia 2017
Otrzymałem taką oto informacje od zaprzyjażnionego kolekcjonera.

''Pierwsza odznaka lub jak ktoś woli numer służbowy Żandarmerii w Wojsku Polskim po zakończeniu działań wojennych w roku 1921 występowała w dwóch wersjach – żołnierskiej (brązowej) oraz oficerskiej (srebrnej). Wszystkie odznaki wykonywała Mennica Państwowa, co zdarzało się nader rzadko przed rokiem 1939.              Trudno dzisiaj ocenić dlaczego producentem została Mennica, skoro większość innych odznak wojskowych wykonywali prywatni grawerzy, w tym także znaki służbowe policji (Adam Nagalski). Jednak w efekcie powstała odznaka solidna, bardzo ładnie wykończona, o wyższym standardzie, niż mogły zaoferować zakłady prywatne.  ''

Informacja pochodzi ze strony internetowej: https://nordland77.wordpress.com/page/3/  , którą założył i prowadzi Jakub Maruszczak (Natiga_Galeria w Allegro) z Poznania.  

Dziękuję pięknie za wyjaśnienie .
20 sierpnia 2017
Czy wiadomo coś więcej na temat producenta ?
6 lipca 2017
Chciałbym żeby się tak szybko wszystko wyjaśniało :) Brak odzewu z Mennicy .Czekam
6 lipca 2017
Czy coś się wyjaśniło w kwestii producenta, czy jednak to produkcja Mennicy Państwowej tak jak podałem w opisie.
3 lipca 2017
Dodano dwa zdjęcia zgodnie z sugestią kolegi Robka
2 lipca 2017
Jest temat i trzeba go sprawdzić :) Zrób zdjęcie pod katem tak jak Cie prosiłem na początek . Chciałbym zobaczyć ten słupek , gwint i sposób mocowania .....................DZIEKI z gory
Odznaka ładna :)
2 lipca 2017
Masz rację kolego Jurgen , ale skoro nie dotarłem do innych zródeł podających producenta przyjąłem info z tych dostępnych.
2 lipca 2017
Niestety, jak sie sam przekonalem na wlasnej skorze, nawet na tym portalu, wiedza to wypadkowa informacji z wielu zrodel. Bazowanie na jednym z reguly prowadzi do powielania czyichs bledow.
2 lipca 2017
Dziękuje, i będę zobowiązany , być może że strzelili gafę , ale do czegoś trzeba się odnieść i przyjąć jakieś kryteria
skoro tak opublikowali, to ja podałem taką informację.
2 lipca 2017
Po lekturze tych panów pt "Dokumenty i odznaki Wojska Polskiego 1918-1945 " stracili u mnie miano autorytetów . Blad na bledzie . Mysle ze podobnie jest z ta publikacja . Jednak jej nie ogladalem wiec nie moge oceniac w tej chwili .
Mennica nie podaje info na temat wykonywania tych odznak ale sprawdzę to u źródła . Dzieki za info .
2 lipca 2017
Według opisu w książce ,, Odznaki Wojska Polskiego 1918-1945'' Z.Sawicki i A. Wielechowski
strona 393 wyraznie jest napisane :Zatwierdzona Dz.Rozk.MSWojsk.nr:36 poz. 469 z grudnia 1931- wykonawca MENNICA PAŃSTWOWA. a na stronie 687 tej książki pokazana taka właśnie nakrętka .
ale każdy czyta co ma pod ręką .
2 lipca 2017
Mennica Państwowa w latach 2 RP nie wykonywała tego typu odznak .Poczytaj trochę w necie co robiono i dla kogo . Nakrętka jest z lat powojennych .
Dziwnie robisz zdjęcia odznak . Najważniejsze zdjęcie robi się pod katem na słupek gdzie widoczny jest gwint i mocowanie słupka do odznaki . Takich zdjęć w Twoich zbiorach brak :) NIESTETY.
2 lipca 2017
Dzięki :) - druga w zbiorze
Kustosz
29 czerwca 2017
Ładna,ładna...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.