130 Lat OSP Szczucin w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
75 / 286
<
>
03 września 2016 roku w Szczucinie odbyły się obchody jubileuszu 130-lecia utworzenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie. Trochę historii ... W kronice parafialnej można przeczytać: "Dnia 4 września 1795 r. po południu, o godzinie 4 zgorzał kościół szczuciński tak dalece, że tylko mury pozostały. Przyczyny ognia nie ustalono. Pożar zaczął się od domu organisty. Oprócz kościoła spaliły się także 3 domy, w których mieszkali kościelni ludzie. Była też 1 ofiara śmiertelna." Dzięki staraniom burmistrza Szczucina dr Karola Rudnickiego, w dniu 10 lipca 1885 r. na posiedzeniu rady miasteczka powołano Ochotniczą Straż Pożarną. Do grona założycieli należy zaliczyć Jana Podolskiego, powstańca z 1863 r, powołano zarząd i dokonano naboru ochotników.....
Data dodania: 21 lipca 2017
Datowanie przedmiotu: 2016
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 155 razy od 21 lipca 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.