Półtorak 1614 Bydgoszcz (z orłem)

Duże zdjęcie Półtorak 1614 Bydgoszcz (z orłem)
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 81
<
>
Półtorak 1614. Mennica: BydgoszczAw. Orzeł polski z herbem Wazów na piersi, w otoku napis:SIGIS 3 DG [3] REX PMDL(Zygmunt III z Bożej Łaski Król Polski, Wielki Książę Litewski)Rw. Jabłko królewskie z liczbą Z4 w środku i skróconym rokiem 1-4 po bokach.

W otoku napis przedzielony u góry krzyżem i kropkami, a u dołu herbem Awdaniec podskarbiego Stanisława Warszyckiego:MONE NO [AWDANIEC] REG POL(Moneta Nowa Królestwa Polskiego)Średnica: 19,5mm. Waga: 1,41g. Próba: Ag 469Literatura: Górecki B.14.2.d – F3; Kopicki 332 – R4; Tyszkiewicz 4; WCN 59/391
Data dodania: 12 sierpnia 2017
Datowanie przedmiotu: 1614
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 163 razy od 12 sierpnia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.