Klever Julij Pejzaż z... w Galeria Szyb Wilson w MyViMu.com

Klever Julij Pejzaż z mostkiem o zachodzie słońca

Duże zdjęcie Klever Julij Pejzaż z mostkiem o zachodzie słońca
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
104 / 142
<
>
Klever Julij ( ur 1850, zm 1924 ) Nostalgiczny w wyrazie krajobrazu z zachodem słońca w romantycznej scenerii z rozlewiskiem rzeki i kamiennym mostkiem skomponowany jest na zasadzie kulisowej. Okalające środek obrazu rozmyte sylwetki drzew zamykają centrum kompozycji niczym scenograficzne dekoracje. Teatralność całego przedstawienia potęguje samotna brzoza znajdująca się na pierwszym planie. Baśniowość i oniryczność pejzażu z parkiem tworzona jest urokliwymi rozbłyskami ostatnich promieni słońca odbijających się od tafli wody, kory drzew, kamieni, jak również nastrojową zorzą wieczorną zalegającą na horyzoncie tuż ponad łukiem zagubionego w tle mostka.
Data dodania: 16 sierpnia 2017
Datowanie przedmiotu: 1890 - 1900
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 199 razy od 16 sierpnia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.