Portret jak malowany w Muzeum ślubu w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 49
<
>
Franciszka i Jan Jonalikowie rok 1927, fotografia czarno-białaKochamy Stare Fotografie / We Love Old PhotosAdam Figaj Na portrecie mama mojej cioci, będącej kuzynką mojego taty. Fotografia czarno biała na kartonie.Krysia Urbanowicz Jest Pan pewny, że to zdjęcie ?Adam Figaj Przyznam szczerze, że nigdy się wcześniej nad tym nie zastanawiałem. Najwyżej przypuszczałem, ze to rodzaj monidła.  Oryginał miałem w rękach, obraz o niezwykłych na tamte czasy wymiarach plus minus obrazek 30 x 20 cm. Sam podklejałem przedarty gruby, sztywny kartonik...Zaskoczyła mnie Pani tym zapytaniem i teraz mam czas na myślenie, szperanie w pamięci ( już nie mam dostępu do oryginału ). Natomiast mam w swojej "świątyni dumania" powiększony ten obraz ( jakieś 120 x 80 cm) i widać dokładnie, że w okolicach podbródków bohaterów kadru jaśniejsze zakola, co może sugerować zdjęcie gotowej obwoluty kadru z podłożonymi wizerunkami twarzy. Oryginał nie brudził przy potarciu, zatem wszystko nie mogło zostać namalowane. Pozostałbym przy określeniu, że jednak w tej formie do czynienia miałem ze zdjęciem ( może zrobionym daleko później ale jednak ze zdjęciem [img]Henryka Bardzo wyraźne i kontrastowe zdjęcieAdam Figaj Licząc, że fotografia ma już 89 lat, to obraz jest niezwykle ostry i wyraźny. Mam fotografie z okresu wejścia smoka Firmy Kodak - są już niektóre całkiem wybledzone i mało czytelne
Data dodania: 19 sierpnia 2017
Datowanie przedmiotu: do 1927
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 475 razy od 19 sierpnia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.