portret małżonków w Muzeum ślubu w MyViMu.com

portret małżonków

Duże zdjęcie portret małżonków
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 49
<
>
Cecylia i Franciszek Cholewczyńscy w dniu ślubu 7 września 1927Fotografia wykonana w sepii   Kobieta; biała suknia, charakterystyczne nakrycie głowy (welon i jego sposób upiecia w formie nakrycia głowy Araba) przytrzymywane wiankiem mirtowym.  Mężczyzna; biała koszula ze stójkowym kołnierzem, biała mucha, ciemna marynarka z gałązką mirtu w klapie.Charakterystyczne ujęcie w fotografii ślubnej przełomu lat dwudziestych i trzydziestych minionego stulecia. Fotografia pozowana, obraz realistyczny, wyraźnie przedstawione postacie. Portret młodej pary, nierzadko jedyna fotografia ilustrująca wydarzenie, często jedyna pamiątka (ze względu na cenę usługi). Portret chętnie zawieszany nad małżeńskim łożem. Fotografia ślubna utrzymana w powyższej konwencji ujęcia już pod koniec XIX wieku stała się podstawą dla portretu malowanego przez artystę.                   Tak powstało "monidło".
Data dodania: 20 sierpnia 2017
Datowanie przedmiotu: 1927
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 592 razy od 20 sierpnia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.