Automat wrzutowy Telos AW-7

Duże zdjęcie Automat wrzutowy Telos AW-7
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 24
<
>
Kultowy automat wrzutowy na monety 2zł. Stan fabryczny, nieużywany, w kartonie z instrukcją.
Wszystko o urządzeniu: http://telesfor99.org/automaty/wrzutowe
Data dodania: 26 sierpnia 2017
Datowanie przedmiotu: 1980 - 1988
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1331 razy od 26 sierpnia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
26 sierpnia 2017
Piękna historia :-) Ech, łza się w oku kręci - to były czasy...
Kustosz
26 sierpnia 2017
Kiedyś dawno temu bo na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w czasach gdy masowo stały jeszcze takie automaty wrzutowe, może nie ten konkretny model ale w tym malowaniu. Dwa automaty, jeden na żetony drugi na pierwszą kartę stały w parze obok siebie na ulicy Grunwaldzkiej w Świnoujściu. Jakimś dziwnym trafem jeden z nich się zepsuł i dało się z niego dzwonić bez żetonu!!! Były to czasy pierwszych komórek, czas "pięciosekundówek" w erze a minuta z komórki kosztowała 2.99 zł. Wiadomość szybko się rozchodziła a telefon dzwonił i dzwonił wszędzie!!! Nie było internetu a z naklejki umieszczonej na aparacie śmiało można było wybierać wszystkie kierunkowe świata!!! Dzwoniło się wszędzie do znajomych co mieli telefony, różnych miejsc, osób, babci, wujków...na wszelakie inne numery.. Gadało się całymi godzinami, nieraz kolejka była i trzeba było uciąć rozmowę bo przyszli inni starsi, dorośli ludzie zadzwonić gdzieś do kogoś w jakiejś sprawie. Ludzie stawali autami do tej budki by zadzwonić, czasem kolejka kilku osób. Sytuacja trwała z dobry miesiąc nim telekomunikacja się zorientowała i zlikwidowała owy automat a na jego miejscu postawiono drugi do pary na kartę. W trakcie tego czasu, w tygodniu jadąc z rana autobusem do szkoły przed godziną 7 przy budce ustawiała się już kolejka. Ciekawe ile się wydzwoniło za darmo przez ten czas.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.