mieszczańskie wesele w Muzeum ślubu w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
13 / 49
<
>
Tym razem mieszczańskie wesele. Przyjęcie w domu. Mieszkanie w Poznaniu przy ulicy Żupańskiego - 25.10.1930

Weselnicy ( widoczni) w liczbie 24. Wszyscy w jednym pokoju ale stół weselny zapewne rozciągnięty przez szerokość całego mieszkania. Odległość pomiędzy nakryciem ( filiżanki) sugeruje, że w tym stylu, dla wszystkich zastawiony stół przybrał niebywałych rozmiarów jak na mebel ustawny w mieszkaniu. Na dwunastu biesiadników - jeden ksiądz. Czy to były sztywne proporcje? A może jeden z księży, to ktoś z rodziny? A drugie może - to ksiądz z parafii młodej, drugi z parafii młodego? Na zupełnie pierwszym planie - zgaduję; dwie panie Babcie i Dziadek. U boku młodych z jednej i z drugiej strony duchowni. Na tych pozycjach zwykło się sadzić przy stole Rodziców. Czy na tym weselu zabrakło najbliższych? Czy to powód zaproszenia do domu? Czy jest w tym mieszkaniu jeszcze jeden pokój, pokoje przeznaczone na weselne tańce, muzykę, zabawę?Krysia Urbanowicz Ale pamiątka :)Maugo Maugo piękna fota, wielbię też te śledztwo, które uruchamiamy patrząc na zdjęcie, to, ile się domyślamy - cudo!Adam Figaj śledztwo wspomniane, to wytrawna zabawa, a zarazem podróż tam gdzie się jeszcze nie było. Fotografie to tajemniczy zwiastun przeszłości. Zatrzymany obraz podpowiada, że należy pamiętać :)Izolda Izolda CudowneMaugo Maugo zapraszam na www.amw.org.pl, to miejsce naszego projektu digitalizacji zbiorów, gorsze technicznie, artystycznie też, ale jakże ciekawe zdjęcie muzykantów z Grójeckiego, sygnatura AMW_IV_001_33_2k - grójeckie

Na weselu kuzynki w Warszawie, na ul. Pańskiej, przed II wojną. Gra Stanisław i Aleksander Staniszewscy z Miechowic Krysia Urbanowicz Obejrzałam. Trochę "kontuzjowane" ale cenne :)Danuta Mitosek-Sabbo Nie na wszystkich weselach w domu były tańce... Czasem goście siedzieli w dwóch pokojach, drzwi były otwarte, a matki młodej pary krążyły z talerzami. Chodziło o to, żeby było wesoło i razem, niekoniecznie hucznie.Danuta Mitosek-Sabbo Nie było to takie trudne, pokoje były w amfiladzie.Julitta Surmacka Towarzystwo eleganckie, panie ufryzowane! Fragment rozmowy o fotogrfii ślubnej - cytat ze stron powieści "Staruszek ślub"  
Data dodania: 27 sierpnia 2017
Datowanie przedmiotu: 1930
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 700 razy od 27 sierpnia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
27 sierpnia 2017
Piekna fotka.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.