Żołnierz obrony przeciwlotniczej - III Rzesza

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
263 / 429
<
>
Sierżant opl - okres II RzeszyNiestety brak jakiejkolwiek adnotacji  i opisu Nie mam na celu propagowania jakichkolwiek ideologii. 
Data dodania: 3 września 2017
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 476 razy od 3 września 2017
Reklama
Dodaj komentarz
3 września 2017
Do uslug, cala przyjemnosc po mojej stronie.
3 września 2017
Dziękuję pięknie za pomoc w identyfikacji i opisie
3 września 2017
Znów przy moderacji wpieprzyło fotę...

 

3 września 2017

Tutaj mamy pana w stopniu feldwebel (sierżant), również w bluzie czterokieszeniowej. Mimo że widać tylko mały fragmencik, nie ma żadnej wątpliwości ze jego odznaką jest Przeciwlotnicza Odznaka Bojowa co determinuje go jako żołnierza jednej z jednostek artylerii przeciwlotniczej Luftwaffe. Poza tym na prawej piersi przypiety sznur strzelecki co wskazuje na jego wysoka specjalizację strzelecką. Odznaki strzeleckie jeszcze przed wojną, w postaci naszytych pasków na rękawach, zostały zastąpione sznurami. W zależnosci od różnych dodatków można było określic jak wysoki stopień specjalizacji ma żołnierz. Pierwotnie dotyczyły tylko żołnierz piechoty, z czasem zaczęły być przyznawane w Luftwaffe, artylerii a na koniec weszły do panzerwaffe. Jego patki na kołnierzu z cała pewnoscia są koloru czerwonego.   Zdjęcie- źródło internet.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.