OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
15 / 54
<
>
Na zdjęciu ślub Stefana Grabowskiego, sędziego Sądu Apelacyjnego w Poznaniu z Józefą Budziszewską z Sowin koło Ponieca. Ślub odbył się w dniu 28 lipca 1930 roku w kościele w Poniecu.



  Adam Figaj Zdjęcie wykonano na schodach pałacu w Sowinach, majątku Budziszewskich, należącego do tej rodziny od paru set lat.



Krysia Urbanowicz Wyższe sfery to i elegancja i szyk.



Viola Lenarczyk tak :) na ten szyk pracowali chodzący na boso chłopi, w ogromnej większości analfabeci, mieszkający w kurnych chatach - i umierający z chorób, braku elementarnych zasad higieny oraz przysychający z głodu na przednówku!



Viola Lenarczyk Poza tym wszystko pięknie... :D



Krysia Urbanowicz Wiem ,bo moi przodkowie do tej grupy biedaków należeli:(



Viola Lenarczyk w większości należeli - tylko większość o tym zapomina :) a szkoda - bo absolutnie nie ma się czego wstydzić! Dwoma własnymi rękami, nie wykorzystując nikogo, da się zarobić określoną ilość pieniędzy. Wstydzić się powinni ludzie których przodkowie żyli z pracy i wyzysku innych ludzi!



Viola Lenarczyk Ale zdjęcie rzeczywiście ładne :) Miło było być wyżej urodzonym...



Adam Figaj Viola Lenarczyk Sztandar widoczny w tle należy do korporacji akademickiej Lechia, której członkiem założycielem był Stefan Grabowski. Został zamordowany w Katyniu jako oficer rezerwy. Widoczny na pierwszym planie mężczyzna we fraku, to Jerzy Dzwonkowski, rotmistrz 15 Pułku Ułanów w rezerwie, zamordowany w Starobielsku po wzięciu go do niewoli przez Armię Czerwoną na Wołyniu w kampanii Wrześniowej. Stojący za nim oficer w mundurze, to major Szukalski, zamordowany przez Gestapo za udział w konspiracji. Służył w Armii Krajowej.



Viola Lenarczyk Adam Figaj i co to zmienia ? Pan najwyraźniej nie rozumie tego co napisałam.



Adam Figaj Witam Pani Violu. Najwyraźniej odebrała Pani ten mój wpis jako "osobistą wycieczkę" w Pani treści. I pewnie istnieje możliwość takiego odczytu. Jednak zamiar był zgoła innego rodzaju. Mój wpis powinien znaleźć się jako komentarz do całości, a stało się że opublikowałem w miejscu odpowiedzi na Pani post. Zwyczajnie, chciałem wprowadzić informację dotyczącą prezentowanej fotografii w systemie "ratalnym". Powiadomić o fakcie, a za jakiś czas dodać te mniej uroczyste informacje związane z uczestnikami ślubu. Przypadek zrządził, że dokonałem uzupełnienia po sporym upływie czasu. I tak to wyszło. Dziękuję za zainteresowanie wywołanym w sesji obrazie. Zapraszam do udziału w kolejnych prezentacjach. Pozdrawiam :)



Adam Figaj Pani Violu zapraszam do grupy "Wielkopolanie na ślubnym kobiercu" dla wzmocnienia brygady oraz ożywienia dyskusji, być może dodania własnej rodzinnej pamiątki. Temat zamieszkał pod adresem :https://www.facebook.com/groups/211627209215799/



Wielkopolanie na ślubnym kobiercu



Wiesława Ptaszyk Ach jak pięknie:)



Renata Lipińska-Kondratowicz Jakiej imponującej długości welon panny młodej!!!



Julia Tarnowska Ach, co to był za ślub........



 



Wikipedia: Sowiny – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie rawickim, w gminie Bojanowo[1].



W okresie Wielkiego Księstwa Poznańskiego (1815-1848) miejscowość należała do wsi większych w ówczesnym pruskim powiecie Kröben (krobskim) w rejencji poznańskiej[2]. Sowiny należały do okręgu bojanowskiego tego powiatu i stanowiły odrębny majątek, którego właścicielem był wówczas Budziszewski[2]. Według spisu urzędowego z 1837 roku wieś liczyła 226 mieszkańców, którzy zamieszkiwali 34 dymy (domostwa)[2].
Data dodania: 3 września 2017
Datowanie przedmiotu: 1930
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 984 razy od 3 września 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.