OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 5
<
>
rok 1932

Duża fotografia o wymiarach 18 x 24 cm przedstawiająca samolot RDW 6 na którym por. Franciszek Żwirko i inż. Stanisła Wigura zwyciężyli w Challenge 1932 w dniach 11-28.08.1932 r.

Challenge obejmował próby techniczne, rajd wokół Europy o długości 7359 km oraz wyścig na trasie 300 km. Na RWD-6 uzyskano prędkość minimalną 57,6 km/h. maksymalną 216 km/h, czas demontażu i montażu skrzydeł 2 min 13 s i długość startu na bramkę wysokości 8 m- 111 m. Zwycięstwo Żwirki i Wigury było pierwszym dużym sukcesem międzynarodowym polskiego lotnictwa. (http://www.samolotypolskie.pl)

Autorem zdjęcia jest Jan Ryś o czym świadczy zarówno pieczątka na rewersie, jak również wytłoczenie na papierze fotograficznym w prawym dolnym rogu.

Zdjęcie było eksponowane na "Wystawie Pamiątek Lotniczych po Żwirce i Wigurze 1932" organizowanej przez Aeroklub Rzeczypospolitej Polskiej.
Data dodania: 30 września 2017
Datowanie przedmiotu: 1932
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 175 razy od 30 września 2017
Reklama
Dodaj komentarz
7 lipca 2020
Świetna fotka!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.