ślub, mundur, pałac 1936 w Muzeum ślubu w MyViMu.com

ślub, mundur, pałac 1936

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
26 / 49
<
>
81 lat dookoła jednej fotografii ślubnej Zdjęcie zbiorowe uczestników ślubu i wesela Anieli Moszczeńskiej i Aleksandra Losow 16 kwietnia 1936 roku. To zdjęcie starannie pielęgnowane od samego początku. Fotografia Ma swoją metryczkę. Zdjęcie wykonane zostało w sali balowej Pałacu w Kobylnikach. Panna młoda w charakterystycznym dla lat trzydziestych stroju ślubnym. Długa, biała suknia, długi biały welon, najprawdopodobniej białe (a już na pewno jasno wybarwione) kwiaty (białe róże?). Wszystkie kobiety na zdjęciu ubrane są w długie wieczorowe suknie, fason i styl odpowiednie ówczesnej modzie. Czy uwieczniona na fotografii grupa ludzi, to osoby z wyższych sfer?Adam Figaj Chyba można śmiało odpowiedzieć – tak. Samo miejsce świadczy o elitarnym wydarzeniu, pałacowe wnętrza dopełniają tego klimatu. Pan młody w wojskowym mundurze, pośród gości także mężczyźni w galowych mundurach. Oficerskie szlify na pagonach, dodają majestatu grupie specjalnych gości. Taki strój wieczorowy obowiązywał na balach i uroczystych przyjęciach. Charakterystyczne kurtki mundurowe ( wzór 1936 ), jednorzędowe, zapinane na 7 guzików mundurowych z orłem. Na stojąco wykładany kołnierz z wyhaftowanym wężykiem oficerskim. Na piersiach, poniżej stanu, naszyte kieszenie zapinane na małe guziki mundurowe. Charakterystyczne cechy munduru dla wzoru 1936 roku, gdyby fotografia pozostała anonimowa, bez jakiegokolwiek opisu, detale mundurowych, jasno określają rok rejestracji tego obrazu.'Powróćmy jak za dawnych lat ..." Na wesele, do pałacu, nowożeńcy zajechali karetą, zaprzężoną w cztery siwe konie. W salonie do tańca grała ułańska orkiestra. A kiedy już zmrok zapadł na dobre, wesele przeniosło się do pałacowego parku...huk, ferie światła, barw, dymu, wystrzałowa część biesiady, wspaniały pokaz fajerwerków  Adam Figaj To była sama przyjemność móc zaprezentować Państwu tę fotografię, poopowiadać dla uzupełnienia tego czego nie widać [img] Jeżeli udało się wywołać klimat dla wspomnień, to zaraz zamykam sobotę, ostatnią wrześniową z przekonaniem, że to był mój kolejny udany dzień [img] .  Do zobaczenia przy kolejnym obrazie z minionych lat.  Po opublikowaniu tej fotografii na łamach gazety, odnalazła się jedna z uczestniczek tego wesela, wtedy najmłodsza uczestniczka uroczystości. Rozpoznała także koleżankę z tamtych lat. Właśnie z nią zapragnęła podzielić się własnym odkryciem. Na tym weselu były młodziutkimi dziewczynami, teraz chciała to wszystko sobie dokładnie przypomnieć i przywróconą pamięci historię przesłać do Ameryki, dla swojej przyjaciółki. „Dom weselny był rezydencją Twardowskich. Janek był prawie w naszym wieku, jeszcze niezupełnie pełnoletni. Nie, nie ma go na tej fotografii. W tym dniu uroczystym, wykorzystując świąteczny czas i swobodę, nadużył napojów i dla przywołania równowagi nastrojów musiał położyć się spać. Przespał zaproszenie do wspólnej fotografii."  Data dodania: 30 września 2017
Datowanie przedmiotu: 1936
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 354 razy od 30 września 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.