dwa razy TAK, lala i FIAT w Muzeum ślubu w MyViMu.com

dwa razy TAK, lala i FIAT

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
27 / 49
<
>
  W Polsce pamiętne lale z lat siedemdziesiątych, obowiązkowo zasiadały na maskach ślubnych samochodów. Mamy nieopisane skłonności do naśladowania wszystkiego co przybywa do nas z magicznego Zachodu. Mało kto wie, że zwyczaj stawiania lali na masce samochodu wiozącego młodych do ślubu, miał swoje początki w Argentynie. Właśnie na tej odległej dla nas szerokości geograficznej, przyjaciele młodej pary, dowiedziawszy się, że państwo młodzi spodziewają się wczesnego potomstwa, a panna młoda przystępuje do ślubu już w stanie odmiennym, dla podkreślenia znajomości tego faktu, zdobili auto ślubne lalką. Ten dowcipny sposób dekorowania samochodu spodobał się także polskim parom. Przeszedł na nasz grunt jako hit podpatrzony na Zachodzie. Zaraz też zdobył popularność i na kilka lat wkradł się w łaski ślubnych przewozów. Popularnie wykorzystywane do przewozów ślubnych eleganckie ,,duże Fiaty”, miały wygodną maskę w sam raz pod takie dekoracje.
Data dodania: 11 października 2017
Datowanie przedmiotu: 1970
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 313 razy od 11 października 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.