ponad KOPA Gości, tuzin i pół... w Muzeum ślubu w MyViMu.com

ponad KOPA Gości, tuzin i pół - dzieciaków

Duże zdjęcie ponad KOPA Gości, tuzin i pół - dzieciaków
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 17
<
>
udostępnione rzez rodzinę ŻmijewskichCzesława Żmijewska: - zdjęcie spoczywało w pudełku z rodzinnymi pamiątkami od wielu lat. To ślub mojej kuzynki, nic dziwnego że fotgrafia znalazła się w pakiecie moich wspomnień. Byłam gościem na tym weselu.

Puszczykowo - Wiosna 1952, a może rok później. Wtedy byłam jeszcze panienką, a na uroczystość kuzynki przybyłam z jednym z aktualnie "starających się" młodzieńców. Szykowało się wielkie wesele.

Orkiestra w komplecie: akordeon, saksofon, trąbka i oczywiście bęben.
Oryginalne zdjęcie jest malutkie znaczy skromnych rozmiarów 12 x 9 cm.. Tak mały obrazek, a tak gęsto obsadzony postaciami jest trudno dostępny dla wzroku, kiedy kto zechce odszukać znajome twarze. To też pomysł wyeksponowania fotografii ślubnych, sposób w jaki to uczynili organizatorzy wystawy "Wielkopolanie na ślubnym kobiercu" w poznańskiej Kawiarni Artystycznej "Kóltura" okazał się zbawiennym dla czytania przeszłości. Powiększone twarze, postacie szczegóły pozwalają w zwiększonym komforcie dopatrywać prawd zarejestrowanych kiedyś przez ślubnego fotografa.  - " Tak! To owszem, można elegancko sobie przypomnieć tamten czas, tamtych ludzi i atmosferę rodzinnej biesiady. Zupełnie coś innego niż malutki obrazek z pudełka. Działa na wyobraźnię i jak manes przyciąga chwile minione" - Pani Czesława relacjonuje  zwiedzaną wystawę.

 
Data dodania: 27 października 2017
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 263 razy od 27 października 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.