w czym do cywilnego? w Muzeum ślubu w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
9 / 17
<
>
Kazimiera Kot: - Zrezygnowałam z tradycyjnej białej sukni ślubnej z długim welonem i przypiętym trenem. To były trudne czasy. Tradycyjna suknia ślubna wiązała się ze sporym wydatkiem. Postanowiłam, że wystąpię na uroczystości w modnym wówczas kompleciku, dwuczęściowym.

Taka inwestycja nie była może dużo mniejszym wydatkiem w porównaniu z  suknią. Przy takim wyborze była jednak  ta przewaga, że kostium będę mogła jeszcze wykorzystać na różne sposoby. W pracy pedagoga było to praktyczne ubranie. Nie stać mnie było na jednorazowy wydatek na suknię tradycyjną, którą wykorzystam tylko i wyłącznie w tym jednym dniu. Spódnica i żakiet były o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem. Strój był śliczny, popielaty  w jasnym odcieniu, a do tego pod kolor buciki. Buty, Henryk zlecił projekt swojej dobrej koleżance po fachu. Były niepowtarzalne, zgrabne i dopasowane kolorystycznie do całości.

Może całość wyglądała zbyt obszernie, a może tego typu strój pozostawał dopiero na wejściu w modzie ślubnej. Nie mniej, mieszkańcy miasteczka dopytywali mojej mamy czy może przypadkiem nie stawałem do ślubu w stanie odmiennym i dlatego nie w popularnej sukni a takim zupełnie innym niż dotychczasowe stroju.

 
Data dodania: 31 października 2017
Datowanie przedmiotu: 1951 - 1957
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 412 razy od 31 października 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.