Wieczko "F. KORFF & Co."

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
23 / 43
<
>
Wieczko od puszki po kakao. Znajdują się na nim napisy:F. KORFF & Co.

CACAOFABRIKANTEN

AMSTERDAM

Opgericht (Założono) 1811Zdjęcie nr 2 przedstawia puszkę kakao Korffa z lat 1900/1920.F. Korff & Co była fabryką kakao i czekolady w Amsterdamie, założoną przez handlowca Frederika Korffa (1791 - 1888). Korff założył sklep w 1811 roku w fabryce "Zeelandse Chocolaad" w Leidsekruisstraat w Amsterdamie. Później przeniósł sklep do Amstelveld, gdzie nazwał fabrykę "De Bijenkorf". Do 1871 roku korzystał z wiatraka "De Goede Verwachting", pierwotnie młyna musztardowego "De Zeeuw" w Spaarndammerdijk. Korff skorzystał z otwarcia kanału Morza Północnego w 1876 roku, co znacznie ułatwiło dostawy surowców (ziarna kakaowe, węgiel) do Amsterdamu, a wielkość handlu kakao w Amsterdamie wzrosła gwałtownie. Korff szybko się rozwijał, a po krótkim czasie w Rijswijk, firma w końcu wróciła do Amsterdamu. Znalazła się obok późniejszej stacji Amstel w Ringdijk van Watergraafsmeer. W 1905 roku otwarto drugą fabrykę w Wiedniu. Fabryka kakao i czekolady produkowała głównie półprodukty i była producentem napoju czekoladowego Fosco. Później firma przeniosła się do pana Treublaana. Tutaj nowa osada została zbudowana na najmniejszym polderze w Holandii (5500 m²). W 1911 roku Korff istniał już 100 lat. Z tej okazji wydano książkę jubileuszową ze zdjęciami, które dają jasny obraz procesu produkcji w fabryce kakao i czekolady na początku XX wieku.Korff, podobnie jak wiele innych holenderskich fabryk kakao i czekolady, nie mógł utrzymać swojej niezależności i ostatecznie wszedł w ręce Amerykanów. Stał się własnością "General Cocoa Company Holland" w 1978 roku, która z kolei została przejęta przez American Cargill w 1986 roku. W 1981 roku fabryka została zburzona, a marka zniknęła. Nazwa Korff zniknęła z pejzażu Amsterdamu. Wielu wciąż pamięta produkty Korffa, w tym słynny napój kakaowy Fosco. Firma Korff poświęcała wiele uwagi opakowaniu. Puszki są nadal bardzo popularne wśród kolekcjonerów.Źródło: korffcacao.nl, data.collectienederland.nl (zdjęcie nr2)

 
Data dodania: 6 listopada 2017
Datowanie przedmiotu: 1915
Miejsce pochodzenia: Holandia
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 326 razy od 6 listopada 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.