2 euro centy - Portugalia

Duże zdjęcie 2 euro centy - Portugalia
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
130 / 151
<
>
Moneta obiegowa emitowana w 2002 roku przez Portugalię.

Spośród wzorów nadesłanych na ogólnokrajowy konkurs wybrano trzy różne projekty monet euro.Konkurs wygrał projektant Vítor Manuel Fernandes dos Santos,który zainspirowany historycznymi symbolami i pieczęciami pierwszego króla Portugalii - Alfonsa Henryka,zaproponował trzy motywy.

Na monetach wyobrażone są portugalskie zamki i tarcze herbowe w otoczeniu europejskich gwiazd.Projekt ma symbolizować dialog,wymianę wartości oraz dynamikę budowania Europy.W środku monety o nominale 2 euro centów (podobnie jak na monetach o nominale 1 euro centa i 5 euro centów) znajduje się wizerunek pierwszej pieczęci królewskiej z 1134 roku.Dookoła niej napis: PORTUGAL oraz pięć tarcz herbowych i siedem zamków, równomiernie rozmieszczonych.
Data dodania: 10 listopada 2017
Datowanie przedmiotu: 2002
Miejsce pochodzenia: Portugalia
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 101 razy od 10 listopada 2017
Reklama
W tym muzeum wyłączono możliwość komentowania eksponatów.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.