Tubka "Ungeziefer-Schutz"

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
13 / 43
<
>
Tubka po maści na owady. Na tubce można przeczytać:„Extra mocna, beztłuszczowa, zawiera miedzy innymi sprawdzony skutecznie olejek eterowy i ekstrakt anizolu (eter fenylometylowy), zabija i niezawodnie niszczy denerwujące szkodniki. Pocierać szyję, dłonie i kostki, a także wnętrze bielizny w kilku miejscach.”Merz Pharma GmbH & Co. KG KGaA jest międzynarodową firmą zajmującą się opieką zdrowotną, specjalizującą się w kremach, maściach i zastrzykach w dziedzinie dermatologii, neurologii i zaburzeń metabolicznych. Z siedzibą we Frankfurcie nad Menem w Niemczech Merz jest liderem w dziedzinie badań nad chorobą Alzheimera i opracował memantynę jako pierwszy lek w leczeniu umiarkowanej i ciężkiej choroby Alzheimera.Merz Pharma GmbH & Co. KGaA została założona w 1908 roku przez Friedricha Merza, farmaceutę z wykształcenia. Rozpoczął on wtedy produkcję maści w tubkach na Moselstrasse. W 1909 roku firma przeniosła się do nowej lokalizacji przy Eckenheimer Landstraße 100. Zatrudniała wtedy trzech pracowników. Do roku 1915 Merz dzielił z innymi małymi firmami zbudowany w 1874 roku budynek fabryki perfum Imanuel & Duswald. W 1916 został jego jedynym właścicielem i od tamtej pory firma ma tam swoją siedzibę do dziś.Źródło: frankfurt-nordend.de, en.wikipedia.org

 
Data dodania: 14 listopada 2017
Datowanie przedmiotu: 1915
Miejsce pochodzenia: Cesarstwo Niemieckie
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 462 razy od 14 listopada 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
17 lutego 2019
To ja Wam dziękuję. Jak widzę, że ktoś zadał sobie tyle trudu to myślę, że warto to docenić. Jest zarówno tłumaczenie napisów, jak i historia firmy. Pozdrawiam.
17 lutego 2019
Bardzo dziękujemy :) 
Kustosz
17 lutego 2019
Fajny opis. Daje pełen obraz. Takie lubię najbardziej.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.