siedmiu wspaniałych w Muzeum ślubu w MyViMu.com

siedmiu wspaniałych

Duże zdjęcie siedmiu wspaniałych
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
36 / 49
<
>
Siedmiu wspaniałych.Sześciu drużbów i pan młody. Siedmioosobowa męska ekipa wypełnia pamiątkowy kadr. To samo studio,to samo tło, ten sam fotograf. Te same elementy co na poprzedniej fotografii uwieczniającej grupę młodych dam, uczestniczek tego samego ślubu, tego samego wesela.Pan młody wiadomo, to ten w centrum obrazu. Wyglądana najstarszego członka tej grupy weselników. Chociaż pozory mogą mylić. Po jego prawej stronie mężczyzna z torsem przepasanym białą szarfą. Wnosząc z zwyczaju praktykowanego podczas śubnych uroczystości na terenie Wielkopolski, mężczyzna ten jest pierwszym drużbą. Może to brat, a może najlepszy przyjaciel? Na pewno człowiek bardzo ważny dla pana młodego.
Jest rok 1930, czy takie ujęcie jest w tym czasie popularnym obrazem ślubnej pamiątki? Zdjęcie "ustawiane", kompozycja wybrana przez mistrza migawki. Wszyscy odświętnie ubrani. Odświętnie ale nie równo. Mały kalejdoskop męskiej mody. W przewadze marynarki zapinane w jednym rzędzie z jednym wyjątkiem "dwurzędówki" najmłodszego uczestnika. U dwóch panów wąsik w jednym stylu. Wszyscy mężczyźni z białą kokardką w klapie marynarki. Z wyjątkiem jednego, wyróżnionego dodatkowo  ciemnym wybarwieniem muchy. Fotografia zapisana na odwrocie skromnym zapiskiem: "rok 1930".
A tyle można o tym obrazie powiedzieć. Zapewne można jeszcze więcej ale w tej chwili przyjmicie Państwo zaproszenie do dalszej dyskusji - co można jeszcze dopisać do oglądanej fotografii?
Data dodania: 15 listopada 2017
Datowanie przedmiotu: 1930
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 262 razy od 15 listopada 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.