OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
40 / 50
<
>
Talia wraca na swoje miejsce, zaznaczamy ją szerokim paskiem. Ramiona jeszcze bardziej rosną w szerokość - tak się dzieje w "cywilu"Druga wojna światowa brutalnie zatrzymała rozwój ślubnej mody. Nie było czasu, środków ani warunków, aby celebrować zaślubiny i kostiumy. Wzorzec, tej jedynej, niepowtarzalnej, drogiej, jednorazowej sukni ślubnej, chociaż z wyjątkami  został w bajki zapisany.   Przydatne okazały się tkaniny do dekoracji wnętrz - obrusy, firanki albo materiały o przeznaczeniu militarnym. Niezwykle popularne było szycie ze spadochronu - tkaniny lekkiej, lejącej.Dwa lata po zakończeniu II wojny światowej powstała linia new look (nowe spojrzenie). Nieco dłuższa suknia, mocno sfałdowana, obcisły stanik, spadziste ramiona i buciki - koniecznie lekkie pantofle na wysokich obcasach.

Popularnym zjawiskiem stały się podwójne śluby. W takim projekcie uczestniczyły zazwyczaj dwie siostry wraz ze swoimi wybrańcami, równocześnie  wstępujące na ślubny kobierzec. Czynnik ekonomiczny grał główną rolę w takich wyborch. Jak to można było powiedzieć; dwa śluby za jednym zamachem. To był rzeczywiście "ślub w promocji" za jednym wydarzeniem dwie uroczystości. Rodzina sióstr ta sama, grono znajomych podobne, uroczystość "dwa razy większa".
Data dodania: 24 listopada 2017
Datowanie przedmiotu: 1948
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 286 razy od 24 listopada 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.