90 Lat OSP Chabówka

Duże zdjęcie 90 Lat OSP Chabówka
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 251
<
>
Z braku dokumentacji z pierwszych lat działalności OSP trudno jest wymienić dokładnie pierwszych założycieli. Jedyny dokument potwierdzający jaki udało się zdobyć jest protokół z zebrania Strażaków z ówczesnymi władzami powiatowymi z 20 marca 1960 roku. Na początku działalności OSP borykała się z problemami finansowymi, z brakiem potrzebnego sprzętu gaśniczego, mundurów ochronnych oraz chyba najważniejszych elementów wyposażenia Straży Pożarnej – wozu bojowego oraz budynku remizy strażackiej. Na początku lat 70 zapał strażaków do działalności zanikł. Trudno było się zmobilizować do dalszej działalności, na zebraniach pojawiało się kilka osób. W 1982 roku zakupiono od Pani Bernadetty Kołodziej działkę, na której był wybudowany garaż na samochód bojowy OSP Chabówka a w 1986 wyposażono w samochód Star 25 GBAM. W dniu 24 czerwca 2017 roku Jednostka świętowała 90 lecie swojej działalności.
Data dodania: 29 listopada 2017
Datowanie przedmiotu: 2017
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 92 razy od 29 listopada 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.