Klamra Pruska mosiężna (alpaka?), model M 95. Nakładka przylutowana w dwóch miejscach. W środku zamknięta korona, u góry napis Gott mit uns, u dołu gałązki (wawrzynu?). Resztka skóry z pasa. Okolice Ośna Lubuskiego (lubuskie).
Data dodania: 26 stycznia
Datowanie przedmiotu: 1895 - 1918
Miejsce pochodzenia: Prusy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 240 razy od 26 stycznia
Reklama
Dodaj komentarz
29 stycznia
Przepraszam, miał kolega rację.
29 stycznia
 Rozumiem,Alpake traktowano jako zamiennik srebra..(kolor metalu). Nie istnieje odmiana mosiądzu która ma w składzie nikiel.
28 stycznia
Alpaka nazywana jest mosiądzem wysokoniklowym (jest odmianą mosiądzu). Nigdzie nie zrobiłem porównania alpaki do mosiądzu fakt, że umieściłem znak zapytania za wyrazem alpaka wskazuje, że nie jestem pewien z czego jest wykonana (nie jestem metalurgiem). 
28 stycznia
Fajna klamerka ale porównanie mosiądzu z alpaką to jakiś"kosmos". Alpaka to stop miedzi cyny i niklu.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.