portret małżeństwa w Muzeum ślubu w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
15 / 17
<
>
Lustro na obrazku jest umiesczone centrlnie powyżej głów bohaterów w lustrzanej tafli odbija się rzeczywistośc w której tworzony został obraz. Czy w rzeczywistości technicznej myśli czy w wyobraźni artysty akcent tn wyznaczył niecodzienne miejsce na podpis malarza. Tutaj byłem....Jan van Eyck Giovanni i Giovanna byli nie tylko małżeństwem Arnolfini, stali się symbolem wszystkich małżeństw począwszy od Adama i Ewy po ówczesne czasy.

Jan van Eyck namalował ten obraz w 1434 roku. Początek XV wieku był czasem, w którym jako samodzielny kierunek w malarstwie europejskim kształtował się portret świecki. Artysta był jednym z założycieli tego kierunku. Portret małżeństwa Arnolfini jest dziełem ostatecznym, pełnym znaczeń, wyrafinowanym kolorystycznie. Jest to zarówno portret grupowy jak i przedstawienie wnętrza i scena rodzajowa. 
Data dodania: 5 lutego 2018
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 94 razy od 5 lutego 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.