Mistrz Sportu - Wyższa... w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

Mistrz Sportu - Wyższa Oficerska Szkoła Pożarnicza

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
63 / 309
<
>
W związku z opracowaniem w 1973 roku "Programem rozwoju wychowania fizycznego i sportu na lata 1973-1978", powołane zostało Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Studium realizowało roczny kalendarz imprez sportowych WOSP w pływaniu, lekkiejatletyce, tenisie stołowym i kulturystyce. Na potrzeby współzawodnictwa ustanowiony został przez Komendanta Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie medal - było to w 1975 roku. Nagradzano nim podchorążych, którzy ustanawiali rekordy Szkoły w poszczególnych konkurencjach, a nazwiska wędrowały do specjalnej gabloty. Autorem projektu oznaki jest Ewa Olszewska - Borys. Oznaki produkowała Mennica Państwowa w Warszawie a sam medal funkcjonował do 1981 roku czyli do momentu rozwiązania Szkoły. Medal bity w tombaku, patynowany na brąz. Wersja medalu posiadająca dolutowane ucho przystosowana była do noszenia go na szyi na granatowo-biało-czerwonej wstążce o szerokości 21 mm. Srednica 49,6 mm.
Data dodania: 9 lutego 2018
Datowanie przedmiotu: 1975 - 1981
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 248 razy od 9 lutego 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.