ZK 140T magnetofon szpulowy ZRK

Duże zdjęcie ZK 140T magnetofon szpulowy ZRK
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
84 / 91
<
>
Licencyjny magnetofon szpulowy zakupiony przez ZRK od firmy Grundig. Można rzec, że jeden z popularniejszych i o prostej konstrukcji. Era zapisów taśmowych minęła dosyć szybko, chyba nikt się nie spodziewał że aż tak bardzo. Ciekawostką są taśmy, z którymi otrzymałem magnetofon. Według tego co można usłyszeć, jest tam zawarte płomienne przemówienie jakiegoś zakładowego przodownika. Niestety trzeba wymienić paski, wyszyścić i wyrególować mechanizm by była możliwość wyraźnego odsłuchu. Być może uda się poznać nazwisko tego jakże oddanego sprawie człowieka. 
Data dodania: 11 lutego
Datowanie przedmiotu: 1974
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 367 razy od 11 lutego
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
11 lutego
Na takim szpulowcu a konkretniej na taśmie szpulowej, nagrałem hymn z igrzysk olimpijskich w Seulu 1988 roku. Ciężkie strasznie to dziadostwo było ; )
11 lutego
Miłe dla oka wspomnienie :) Był to swojego rodzaju hicior w tamtym czasie. Moja  ciut starsza siostra na święto swojej pełnoletności dostała do wyboru prezent od rodziców. Właśnie takie cacko albo złoty pierścionek. Uwierzcie Państwo - odczyniałem czary i zaklęcia, żeby wybór padł na tą pierwszą wersję. Ach te kobiety pełnoletnie - siostra wybrała pierścień.
Co tam. Mam wspaniałą Siostrę :)
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.