Medalik - Stowarzyszenie Dzieci Maryi

Duże zdjęcie Medalik - Stowarzyszenie Dzieci Maryi
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
18 / 28
<
>
Wykonanie:

Medalik wybity dwustronnie w mosiądzu i srebrzony. Na awersie figura Matki Bożej Niepokalanie Poczętej,   w wypukłej ramce w kształcie mandorli. Po lewej i prawej stronie figury wzdłuż ramki wypukły napis wersalikami: O MARIE CONCUE SANS PECHE PRIEZ POUR  NOUS (franc. O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami). Tło wokół figury z czteropunktowych krzyżyków. Wokół głowy Maryi kolisty nimb pod stopami półksiężyc i obłoki, nogami depcze węża. Mandorla wpisana w uniesiona ramkę z czterech okręgów wykończoną perełkowym szlakiem przestrzenie z lewej i prawej strony zawierają ozdobny ornament w postaci wici roślinnych i monogramów MA. u dołu z lewej strony wypukła sygnatura: PENIN PONCET.

Na rewersie w ramce z trzech okręgów scena ofiarowania Najświętrzej Maryi Panny w Świątyni* Wokół uniesionego obrzeża w perełkowanym pierścieniu wypukły napis wersalikami: ASSOCIATION DES ENFANTS DE MARIE PAROISSE ST[SAINT] POTHIN (franc. Stowarzyszenie Dzieci Maryi  Parafia Świętego Potyna)** U dołu przy brzegu medalu wypukła sygnatura: PENIN PONCET. Uszko średnicy: 5,5 mm wybite płasko z medalem, kółeczko nie zalutowane średnicy 10,0 mm z drutu grubości 1,7 mm.

Wymiary: wysokość (z uszkiem) 45,7 mm, średnica 40,8 mm, grubość 3,8 mm.

 
Data dodania: 17 lutego
Datowanie przedmiotu: 1920 - 1930
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 159 razy od 17 lutego
Reklama
Dodaj komentarz
3 marca
Małe arcydzieło, pięknie wykonany,.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.