WHW zatopienie Baden w Scapa Flow

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
75 / 473
<
>
niemiecka pomoc zimowa 1933/34. pocztówka przedstawiająca zatopienie okrętu "Baden". W ramach "ciekawostek uzupełniających": wbrew opisowi z pocztówki, SMS "Baden" nie  został zatopiony w Scapa Flow, a niedaleko wyspy Guernsey w Kanale La Manche (około 1 400 km na południe od Scapa Flow...).

Kiedy 21 czerwca 1919 internowana niemiecka Hochseeflotte dokonywała samozatopienia w Scapa Flow, brytyjscy marynarze zdołali wedrzeć się na jego pokład i zapobiec zatonięciu - osadzono go na płyciznie i w tym stanie widoczny jest na zdjęciu (pozostałe 15 niemieckich pancerników - w tym bliźniaczy "Bayern" - zatonęło). 

W lipcu 1919, "Baden" został przeholowany ze Scapa Flow do bazy w Invergordon, gdzie brytyjscy specjaliści przebadali szczegóły jego konstrukcji. Następnie, w okresie od stycznia do sierpnia 1921, służył za cel, na którym Royal Navy testowała nowe pociski przeciwpancerne. W rezultacie tych "testów" zatonął w Kanale La Manche, właśnie koło wyspy Guernsey.
Data dodania: 23 lutego 2018
Datowanie przedmiotu: 1933
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: TeddyBear Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 202 razy od 23 lutego 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.