Medal pamiątkowy "Za wierność w wielkiej wojnie"

Duże zdjęcie Medal pamiątkowy "Za wierność w wielkiej wojnie"
Medal pamiątkowy "Za wierność w wielkiej wojnie 1914-1918". Niemieckie odznaczenie wprowadzone 18.06.1921. Przyznawany za opłatą przez tzw. Kyffhäuserbund (organizacja zrzeszajaca stowarzyszenia niemieckich weteranów i rezerwistów). Wykonany z brązu, waga 15 g, wymiary 31x47 mm. Zarówno awers jak i rewers ozdobiony był wieńcem laurowym. Na rewersie napisy: "Für Treue im Weltkrieg. Aufrecht u. Stolz gehen wir aus dem Kampf, den wir über vier Jahre gegen eine Welt von Feinden, bestanden. Hindenburg. Der Kyffhäuserbund", w tłumaczeniu brzmiące "Za wierność w Wielkiej Wojnie. Wyprostowani i dumni wychodzimy z walki, przeciw światu nieprzyjaciół, którą wytrwaliśmy przez ponad czetery lata. Hindenburg. Związek Kyffhäuser". Medal mógł otrzymać każdy weteran po przedstawieniu odpowiednich dokumentów i wniesieniu opłaty (1,60 RM). Medal nadawano od grudnia 1921 do kwietnia 1934 roku. 

Przy opisie korzystałem z opracowania Pana Bogdana Muchy ze strony: http://www.izba.centrum.zarow.pl/artykuly/603-pamiatkowe-medale-i-wpinka-w-zbiorach-zarowskiej-izby-historycznej
Data dodania: 28 lutego
Datowanie przedmiotu: 1921 - 1934
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 234 razy od 28 lutego
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
28 lutego
Witam !
Bardzo fajny,retoryczny opis eksponatu.Gratuluję
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.