OPEL MOTOCLUB w Kolekcjoner w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 17
<
>
Fot. Joanna PasekWymiary Pocztówki

19 x 13 cm

Opel Motoclub – motocykl niemiecki produkowany na przełomie lat 20. i 30. 22 KM jak na jednocylindrową „500” z 1928 r. to zupełnie niezły wynik! Tłoczona z lekkiego stopu bądź stali rama i widelec z resorami piórowymi ukrytymi w blaszanych osłonach to tylko niektóre z rozwiązań zwracających uwagę. Pod względem wzornictwa Opel Motoclub wyprzedzał swoje czasy. Kształt zbiornika paliwa bardziej przypomina sportowe motocykle z lat 80. i 90. niż maszyny przedwojenne. W przedniej części umieszczono prędkościomierz i wskaźnik paliwa.Wprowadzono bardzo oryginalną konstrukcję siodła: na blaszanej sprężystej podstawie umieszczono skórzaną, anatomicznie ukształtowaną poduszkę, którą kierowca mógł napompować, dostosowując tym samym miękkość siodła do swoich wymagań. Srebrzysty kolor uzyskano nie dzięki malowaniu, lecz poprzez kadmowanie podwozia i elementów karoserii. Ze względu na zastosowane rozwiązania motoclub niestety nie należał do motocykli tanich. Wersja z silnikiem OHV kosztowała 1 265 marek.Fot.: www.zabytkowemotocykleirowery.pl.
Data dodania: 5 marca 2018
Datowanie przedmiotu: 2016
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 146 razy od 5 marca 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.