Potwierdzenie aryjskości kandydata na ss-mana

Duże zdjęcie Potwierdzenie aryjskości kandydata na ss-mana
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 15
<
>
Każdy kandydat na ss-mana musiał przedstawić dokumenty potwierdzające jego aryjskość.Oficerowie musieli przedstawić potwierdzenia pochodzenia członków rodziny od 1750 roku,a ss-mani od 1800roku.Dokumenty pochodzą z miejscowości Wendisch Silkow,której nazwa w 1937 została zmieniona na Schwerinshöhe obecnie Żelkowo. Najstarsze potwierdzenie pochodzenia jest z 1744 roku. Według moich ustaleń kandydatem na oficera był Willi Nowak syn Ernsta .Zapisy w magistracie podają nazwisko Nowak,ale żródła współczesne podają nazwisko Nowack. Ilość potwierdzeń 37szt.
Data dodania: 8 marca
Datowanie przedmiotu: 1933 - 1938
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 361 razy od 8 marca
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
9 marca
Witam! Muszę pomyśleć w jakiej formie to wystawić.Dzięki za zachętę! Miłego staropolskiego dwudnia!
Kustosz
9 marca
Witam!
Wystawiaj, wystawiaj ... To przecież historia ,dla laików mniej znaną ale bardzo ciekawa.Poza tym to dla potomnych przecież. ..... ;-)
Kustosz
8 marca
Dokumenty znalazłem na strychu domu w tej miejscowości w latach 80-tych. Mam trochę papierów po tej rodzinie,ale nie wiem czy jest sens to wystawiać.Pozdrawiam i dziękuję za opinię.
Kustosz
8 marca
Ale Ci się kawał historii trafił kolego! Ho,ho,ho...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.