Nieśmiertelnik obozowy niemiecka blacha

Duże zdjęcie Nieśmiertelnik obozowy niemiecka blacha
Niesmiertelnik obozowy z terenu obozów pracowników przymusowych zakładów OHW Blechhammer (Oberschlesische Hydrierwerke AG Blechhammer). Zakłady benzyny syntetycznej w dzisiejszej Blachowni w Kędzierzynie. Nieśmiertelnik z numerem 12012. Z tyłu były malowane farbą różnych kolorów, która wskazywała obywatelstwo pracownika:

czerwony - Rosjanie

niebieski - Włosi

zielony - Francuzi

żółty - Polacy

biały - Czesi

brązowy - Holendrzy

czarny - Belgowie

Tutaj farba prawdopodobnie szara (?) lub zielona (Francuzi). W pewnych wspomnieniach trafiłem też informację, że na narodowość wskazywał numer nieśmiertelnika (np. do 1000 od 1001 do 2000 itd). Podobno teren obozu "wiejskiego" (Dorflager), Kędzierzyn (opolskie).
Data dodania: 8 marca
Datowanie przedmiotu: 1941 - 1944
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 97 razy od 8 marca
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.