Nabój izbowy Mannlicher

Duże zdjęcie Nabój izbowy Mannlicher
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 112
<
>
Nabój izbowy,  8x50 R Mannlicher

sygnowany; HIRTENBERG

Amunicja izbowa - nabój ćwiczebny o niewielkiej energii, przeznaczony do strzelania na strzelnicach zamkniętych (stąd nazwa) na małe odległości.Zazwyczaj był to nabój toczony  wykonany w formie monoblokowej łuski wielokrotnego użytku z przewierconym osiowo kanałem. Od góry nakładano dedykowany pocisk z utwardzonego ołowiu; w gnieździe w części dennej umieszczano spłonkę zawierającą masę zapalającą wraz z ładunkiem miotającym.W Polsce amunicję izbową wytwarzano w dwóch kalibrach 7,92x57 Mauser oraz 8x50R Lebel w Zakładach Amunicji "Pocisk" S.A. 

dane przepisane z internetu.
Data dodania: 8 marca
Miejsce pochodzenia: Austria
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 182 razy od 8 marca
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.