WOJSKOWE CENTRUM KSZTAŁCENIA MEDYCZNEGO

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
91 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa ma kształt wypukłego krzyża maltańskiego barwy złotej spoczywającego na wieńcu laurowym w kolorze srebrnym. W centrum krzyża nałożono okrągłą tarczę z umieszczonym na niej metalowym orłem wojsk lądowych. Ramiona oraz tarcza pokryte wiśniową emalią i obwiedzione granatową obwódką. Wiśniowy kolor nawiązuje do barwy otoku na czapkach garnizonowych żołnierzy jednostek medycznych a granatowa obwódka wskazuje na związek z historycznymi poprzednikami - żołnierzami służb medycznych Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej. Ponadto kształt i barwy nawiązują do odznak pamiątkowych jednostek, których dziedzictwo tradycji przejęło Centrum. Na bocznych i pionowych ramionach krzyża znajduje się złoty skrót nazwy jednostki - "WCKM". Krzyż maltański przenikają: miecz (z lewej strony) oraz laska i wąż eskulapa (z prawej strony), które w symbolice nawiązują do podstawowego celu działalności Centrum - kształcenia kadr pod względem medycznym i wojskowo-medycznym. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 5 stycznia 2012 r.
wymiary : 42x42 mm
wykonanie : Zygmunt Olszewski
Data dodania: 16 marca 2018
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 482 razy od 16 marca 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.