38 DYWIZJON ZABEZPIECZENIA OBRONY POWIETRZNEJ

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
17 / 36
<
>
Odznaka pamiątkowa 38 dzab OP jest wykonana na planie krzyża maltańskiego nałożonego na wieniec laurowy. Ramiona krzyża pokryte są emalią barwy niebieskiej i obwiedzione bordiurą barwy złotej. Na górnym ramieniu krzyża umieszczona jest liczba „38”, na dolnym na szarfie znajdują się litery „Sdzab OP” - tworzące skrót nazwy dywizjonu. Liczba i litery są barwy złotej. Pomiędzy ramionami krzyża znajdują się skrzyżowane w barwach oksydowanego srebra: kłos oraz stylizowany wizerunek przenośnej przeciwlotniczej rakiety typu GROM. Pośrodku krzyża umieszczono herb miasta Sochaczewa – miejsca stacjonowania dywizjonu. Odznaka symboliką i barwami odzwierciedla charakter zadań i specyfikę służby. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 232/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 czerwca 2015 r.
wymiary : 40x40 mm
wykonanie : Piotr Olek
Data dodania: 16 marca 2018
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 316 razy od 16 marca 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.