Medalik Bractwa Saintes Maries... w Medaliki religijne w MyViMu.com

Medalik Bractwa Saintes Maries de la Me

Duże zdjęcie Medalik Bractwa Saintes Maries de la Me
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
23 / 43
<
>
Medalik wybity w alpace wraz z uszkiem.

Na awersie w centrum figura Matki Bożej z Jezusem na ręku stojąca w łodzi, która unosi sie na falach. Jezus i Maryja maja na głowie korony, Maryja w lewej ręce trzyma berło a Jezus jabłko. Na dziobie łodzi siedzi anioł z otwartą księgą, na rufie anioł sterujący łodzią. Ponad sceną wzdłuż uniesionego obrzeża wypukły napis wersalikami w dwóch wierszach: PATRONA NOSTRA SINGULARIS / ORA PRO NOBIS. (tłum.) Patronko nasza jedyna módl sie za nami (?)

Na rewersie wokół uniesionego obrzeża wypukły napis wersalikami: CONFRATERIE DE NOTRE - DAME DE LA MER. (tłum.) Bractwo Matki Bożej Morza (?). W centrum medalika pięcioramienna gwiazda z rozchodzącymi sie promieniami, pod nią wypukły napis wersalikami:  LE PORTEL* podkreślony linią przedzieloną kropką. Pod linią wypukła ozdobna ramka z wygrawerowanym numerem: 1457.

Wymiary: wysokość z uszkiem 38,5 mm, średnica: 32,5 mm, grubość 2,7 mm* miejscowość i gmina we Francji, w regionie Hauts-de-France, w departamencie Pas-de-Calais.

 
Data dodania: 25 marca 2018
Datowanie przedmiotu: 1900 - 1930
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 358 razy od 25 marca 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.