OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 13
<
>
Telefon biurowy przeznaczony dla dowództwa.Przełączany jest w ten sposób,że gdy słuchawka jest odłożona to następuje zwarcie i nie ma możliwości podsłuchiwania.Obudowa składa się z górnej części w kształcie pudełka oraz płyty podstawy.Telefon sprawny i śmiesznie się rozmawia po tylu latach.  • Górna część wykonana jest z bakielitu, a na przedzie znajduje się podpórka w kształcie widelca do słuchawki.

  • Podstawa wykonana jest z blachy stalowej i służy jako płyta montażowa dla wszystkich zainstalowanych części urządzenia. W skład urządzenia wchodzą:1 cewka,1 budzik z prądem zmiennym,1 przełącznik motyka z zestawem sprężynowym,1 cewka drgająca z 4 uzwojeniami (3,5, 30, 108 i 300 omów),3 kondensatory (2x1mF, 2mF),1 5-częściowa listwa zasilająca do podłączenia słuchawki,1 gniazdo do podłączenia słuchawkowego,1 terminal z 11 wejściami.Beikasten z przewodem łączącym i miejscem na podłączenie bateri.Beikasten jest wykonana z czarnego bakielitu i ma na plecach 2 oczka do powieszenia.Po poluzowaniu śruby przedniej ścianki Beikatensa można złożyć pokrywę przednią do bocznej.W rezultacie dostępnych jest 7 terminali, które noszą nazwę:Terminale MB 2,Terminal La / OB / SB, 1Zacisk La / ZB ,1Zacisk Lb / E, 1Zaciski W 2 ,Jeden koniec 7-żyłowego przewodu połączeniowego jest podłączony do tych zacisków, podczas gdy drugi koniec jest podłączony do odpowiednich zacisków na płytce zaciskowej w telefonie stołowym.Producent Mix & Genest 1943 z Berlina
Data dodania: 26 marca 2018
Datowanie przedmiotu: 1943
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 497 razy od 26 marca 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.