Denko łuski myśliwskiej 12

Duże zdjęcie Denko łuski myśliwskiej 12
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 6
<
>
Denko łuski myśliwskiej

Warszawska Spółka Myśliwska



O fabryce działającej przed wojną przy Piotra Skargi wiadomo wprawdzie od dawna, ale teraz okazuje się, że była niedoceniana. Jeszcze kilka lat temu opisywano ją jako mały zakład produkujący śrut na potrzeby myśliwych, tymczasem była to bardzo duża fabryka.



Warszawska Fabryka Amunicji nie była ani komórką działająca w strukturach Warszawskiej Spółki Myśliwskiej, ani małym zakładem jak się nam do tej pory wydawało. Nie zajmowała się tylko amunicją śrutową, ale wytwarzała również amunicję kulową i jej elementy, a prosperowała nawet w okresie Wielkiego Kryzysu

Pierwszy zakład produkujący śrut Warszawska Spółka Myśliwska założyłą w pierwszej dekadzie XX -wieku w Śródmieściu. Wkrótce przenieśli produkcję na Targówek i ją rozszerzyli.



Zakup nowych urządzeń i dalszy rozwój oddziału elaboracyjnego spowodał konieczność utworzenia oddzielnej fabryki. W roku 1926 spółka WSM rozpoczęła budowę własnej wytwórni łusek na warszawskim Targówku, ukończoną dwa lata później. W roku 1931 zbudowano kolejny dział wytwórni – śrutownię. W tym samym roku zakończono wyposażanie fabryki w pozostałe niezbędne urządzenia do produkcji.Wytwórnia rozpoczęła działalność pod własną nazwą Warszawskiej Fabryki Amunicji, choć nadal jej faktyczną właścicielką była WSM. (…) Dla produkcji pocisków płaszczowych utworzono również dział galwanotechniczny, zajmujący się niklowaniem płaszczy pocisków. Aby uniezależnić się od zewnętrznych dostawców materiałów opakowaniowych, na  potrzeby fabryki uruchomiono także własną drukarnię etykiet i wytwórnię pudełek. 
Data dodania: 8 kwietnia 2018
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 347 razy od 8 kwietnia 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.