OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 5
<
>
Sztylet. Niczego o nim nie wiem. Data widoczna na ostrzu 1742. Rękojeść obłożona koścą. Dłudość : 24 cm.
Data dodania: 14 kwietnia
Datowanie przedmiotu: 1742
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 122 razy od 14 kwietnia
Reklama
Dodaj komentarz
25 kwietnia
Wg. mnie może to być turecki sztylet, tzw. "Surmene", przynajmniej kształt na to wskazuje.  Co do zasady nie miały one jelca - na zdjęciu słabo  widać, ale możliwe, że został wtórnir dorobiony. Były to małe, bojowe sztylety do skrytego przenoszenia. Jezeli chodzi o datowanie - byłbym bardzo ostrożny - raczej nie wygląda na połowę XVIII w.
 
14 kwietnia
Po polsku to Astipalea :) Stampalia to chyba włoska nazwa wyspy, spodkałem kilka razy przedmioty sygnowane Stampalia ale z datą 1912 takie pamiątki z przejęcia wyspy przez włochów Pozd.. 
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 kwietnia
Oprócz daty jest też napis Stampalia.To nazwa greckiej wyspy z tym że nie pisana po grecku bo wtedy byłaby to Αστυπάλαια.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.