Beret Marynarki Wojennej

Duże zdjęcie Beret Marynarki Wojennej
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
37 / 247
<
>
- szyty,
- beret wz. 418/MON?,
- orzełek wz. 93, termodruk, 1C1 - orzeł koloru stalowego, oznaczenie wzoru: 834/MON,
- stopień - brak,

Marynarka Wojenna (MW) – jeden z pięciu rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Wojsk Specjalnych i WOT. Marynarka Wojenna przeznaczona jest do obrony interesów państwa na polskich obszarach morskich, morskiej obrony wybrzeża oraz udziału w lądowej obronie wybrzeża we współdziałaniu z innymi rodzajami sił zbrojnych w ramach strategicznej operacji obronnej. Na podstawie umów międzynarodowych, Marynarka Wojenna zobowiązana jest do utrzymywania zdolności do realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa zarówno w obszarze Morza Bałtyckiego jak i poza nim. Podstawowym zadaniem Marynarki Wojennej jest obrona i utrzymanie morskich linii komunikacyjnych państwa podczas kryzysu i wojny oraz niedopuszczenie do blokady morskiej kraju. W czasie pokoju Marynarka Wojenna wspiera działania Straży Granicznej w obszarze morskich wód terytorialnych i wyłącznej strefy ekonomicznej. Trzon struktury Marynarki Wojennej tworzą flotylle okrętów, Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej, a także brzegowe jednostki wsparcia i zabezpieczenia działań oraz ośrodki szkolne. 
Data dodania: 15 kwietnia
Datowanie przedmiotu: 2005
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Producent: Galex
Rozmiar: 59
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 144 razy od 15 kwietnia
Reklama
Dodaj komentarz
15 kwietnia
Nikt nie jest doskonały, każdy się może pomylić
15 kwietnia
Dzięki jeszcze raz za info, sporo beretów mam dziwnych, wszelkie zastrzeżenia mile widziane, pozdrawiam.
15 kwietnia
Pieknie wyhaftowany stopień, ale chyba nie do tego beretu... w MW stopni na beretach się nie nosi!
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.