OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 19
<
>
Hełm m18.Dobrze widoczne ( pionowe) fabryczne przetłoczenia struktury hełmu.Wykonany z jednego kawałka blachy. Informacja od Tony z Kaiser Bunker "Witaj Wojtku. Przejściowe zostały po raz pierwszy użyte przez Reichswehrę w 1919 roku i może to być łuska M16 lub M18. Potem ponownie przez III Rzeszę od 1933 roku. Twoja łuska to M18 (bez nitu).Tylko w przejściówkach z 1941 roku z pociskami M16 widać usunięte stare zaczepy paska podbródkowego M91 i zastąpione nitem. Mam przykłady wszystkich z nich. Z tego co widziałem, paski M18 dostają lanie nie tylko z powodu raczej słabej skóry, ale także w wyniku tego jak wiszą i jak są mocowane, co wyjaśniałoby dlaczego tak wiele M18 nie ma pasków.
Data dodania: 20 kwietnia 2018
Datowanie przedmiotu: 1931 - 1935
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 935 razy od 20 kwietnia 2018
Reklama
Dodaj komentarz
21 kwietnia 2018
Od dziecka zawsze marzyłem o rogaczu.Mam do niego szczególny sentyment.Dla mnie rogacz ma to coś,czego nie mają inne hełmy. W póżniejszym okresie zafascynowały mnie pickelhauby,a teraz zbieram wszystko co się trafi w dobrej cenie.
21 kwietnia 2018
Jedziesz górną półką... pozazdrościć to grzech ale...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.