OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 5
<
>
Hełm posiada lekko wyprofilowany daszek i nakarczek. Obrzeża lekko wywinięte na zewnątrz i zabezpieczone blaszaną nakładką. Wyposażenie wewnętrzne stanowi drugi hełm wykonany z tworzywa. W hełmie zewnętrznym od wewnątrz na nakarczku znajduje się stempel U.SCH. co świadczy o austriackim pochodzeniu czerepu.

Podpinka wzorowana na patencie amerykańskich hełmów M1. Wykonana jest z dwóch pasków parcianych łączonych ze sobą specjalną klamerką z haczykiem. Do ruchomych zawieszek umocowane są za pomocą metalowych przejściówek. Wczesne miały nitowaną podpinkę.
Data dodania: 25 kwietnia 2018
Miejsce pochodzenia: Dania
Stan eksponatu: Dobry
Producent: ?
Rozmiar: ?
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 378 razy od 25 kwietnia 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.