Esbit Kocher m9 i m10 porównanie

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
36 / 70
<
>
Maszynka do gotowania model m9 wojenna wczesna i m10 powojenna.Nazwa Esbit oznacza Erich Schumms Brennstoff in Tablettenform ,co należy tłumaczyć jako tabletki paliwowe Ericha Schummsa.Głównym składnikiem tabletek była heksamina wynaleziona w 1859 roku przez Aleksandra Butlerowa.Fabryka została założona w 1933r,a produkcja ruszyła w 1936r. Do 1943 produkowano ją w Stuttgarcie Zach. Przyczyną zamknięcia fabryki,była pomoc właściciela  więżniom  oraz prawdopodobnie przez zniszczenia wojenne.Sam Schumms został wydalony z NSDAP,a fabrykę przeniesiono do Murrhardt/ Wurtt. Można spotkać się z oznaczeniem na klapce ( po 1943 roku) Auslandspatente co oznacza patent zagraniczny lub patent na wywóz.Jedna uwaga,kostki-tabletki  powojenne nie mieszczą się w wojennym zestawie.
Data dodania: 26 kwietnia 2018
Datowanie przedmiotu: 1936 - 1943
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 474 razy od 26 kwietnia 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.