Karabin Mosin wz. 1891/1930,... w Muzeum Ziemi Kozielskiej i Śląska Opolskiego (w organizacji) w MyViMu.com

Karabin Mosin wz. 1891/1930, Mosin Nagant

Karabin Mosin Nagant wz 1891/1930. Kaliber 7,62 mm. Amunicja 7,62x54 R. Zamek czterotaktowy obrotowo ślizgowy z prostą rączką. Magazynek na 4 naboje (piąty zostawał w komorze). Masa 4 kg, Długość 1232 mm, lufy 730 mm. Jest to zmodernizowany karabin wz. 1891. Produkcja Radziecka wojenna (1944). Lekkie uszkodzenia kolby. Częściowo niezgodny numerycznie (zamek). Prawdopodobnie oryginalny parciany pas. 
Data dodania: 28 kwietnia 2018
Datowanie przedmiotu: 1944
Miejsce pochodzenia: ZSRR
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 809 razy od 28 kwietnia 2018
Reklama
Dodaj komentarz
30 marca 2019
Dziękuję bardzo. Pochodzi ze zbiorów powstałych z broni znajdowanej w dużej mierze na polach bitew, później służyły jako eksponaty w filmach, więc nie było powodu do remontów. Też bardzo mnie cieszy jego "wojenny stan". Pozdrawiam.
30 marca 2019
Fajny bo nie remontowany po wojnie, można powiedzieć, że jest w "oryginalnym stanie wojennym". Rzadkosć
1 maja 2018
Dziękuję za te merytoryczne uwagi. Rozszeżony opis mam zamiar dołożyć, w późniejszym terminie. 
1 maja 2018
Wyprodukowany w Fabryce Nr 74 ("Iżewskij Maszinostroitielnyj Zawod") w Iżewsku. Pewnie był też remontowany, chociaż nie mogę się dopatrzeć znaku arsenału. Zamek przeszedł próbę podwyższonego ciśnienia (strzelanie nabojami o zwiększonym ładunku prochu).
28 kwietnia 2018
Dzięki. Ja już papierki mam za sobą. Muzeum założone. Teraz dopiero jest dużo roboty papierkowej, ale myślę, że to wszystko powoli poogarniam. Pozdrawiam.
28 kwietnia 2018
Witam !
Piękny eksponat ! Gratuluję !
Co do muzeum,znam takich którzy mają za sobą PAPIERKI !... Udało im się i chwalą.Ale to co przeszli... Wytrwałości  :-)
Pozrawiam serdecznie !
28 kwietnia 2018
Kiedyś też mnie namawiano na muzeum,ale jak przeczytałem ustawę to mi ręce opadły.Życzę wytrwałości,a cel w postaci muzeum zostanie osiągnięty.Ludzie sami przyniosą fanty pochowane po strychach,zakopane po lasach itp. Trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!
28 kwietnia 2018
Powoli się rozwijam. Myślę, że z czasem coś ciekawego jeszcze zdobędę.  Broni mam mało, ale mam nadzieję, że po założeniu prywatnego muzeum jej ilość się zwiększy. 
28 kwietnia 2018
Piękny fant! Gratuluję ! Widzę,że będzie ciekawie w tym muzeum.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.