Odznaka Zasłużony Dla Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej

Duże zdjęcie Odznaka Zasłużony Dla Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
35 / 39
<
>
     Odznaka ustanowiona przez Prezydium Zarządu

[img]Oddziału    Powiatowego     Związku    OSP    RP

w Olkuszu uchwałą 14/2015 z dnia 18.XII.2015 roku. Zgodę na ustanowienie odznaki w 2016 roku wydał ZG Zw. OSP RP  w Warszawie. Pierwsze nadania miały miejsce w styczniu 2017 roku. Odznaka ma charakter honorowy, jest nadawana za szczególne zasługi dla ochotniczego pożarnictwa na terenie powiatu olkuskiego. Krzyż o wymiarach 50x50 mm, ramiona w barwach strażackich czerwień  i granat. Pomiędzy ramionami strażackie elementy toporki i języki ognia. W  środku  krzyża  herb powiatu olkuskiego

a wokół napis :

Za Zasługi Dla Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej. Wstążka szerokości 36 mm. Odznakę przyznaje powołana kapituła. Inicjatorem powstania odznaki i autorem projektu odznaki jest dh Grzegorz Ziarno.

 

 

 
Data dodania: 14 maja
Datowanie przedmiotu: 2017
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 100 razy od 14 maja
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.