KWHW Struwwelpeter-Figuren

Duże zdjęcie KWHW Struwwelpeter-Figuren
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
173 / 262
<
>
Niemiecka wojenna pomoc zimowa. 12 ceramicznych odznak- figurek z bajek "Struwwelpeter" (Rozczochrany Piotruś) Heinricha Hoffmanna. Ten wyjątkowy "zestaw" składa się także z serii kart z epoki z postaciami z tej bajki, oraz z książeczki opowiadającą o przygodach Piotrusia.  Figurki widoczne na zdjęciach to: Ssający kciuk (Daumenlutscher), Płonące dziecko (Brennendes Kind), Zajączek (Häschen), Jaś patrzący w powietrze (Hans-guck-in-die-Luft), Ludwig, Kacper (Kaspar), Myśliwy (Jäger), Mikołaj (Nikolaus), Murzyn (Mohr), Płaczący kot (Weinende Katze), Wilhelm, oraz tytułowy Rozczochrany Piotruś (Struwweper). Zbiórkę przeprowadził Reichsluftschutzbund, w dniach 31 styczeń - 1 luty 1942 roku.Eksponaty służą jedynie poszerzaniu wiedzy historycznej (edukacyjnej, naukowej i kolekcjonerskiej), nie są wyrazem moich osobistych poglądów, ani nie służą propagowaniu żadnej totalitarnej ideologii (NIE PROPAGUJĘ FASZYZMU, NAZIZMU, ANI KOMUNIZMU).https://pl.wikipedia.org/wiki/Sta%C5%9B_Straszyd%C5%82o

 
Data dodania: 14 maja
Datowanie przedmiotu: 1942
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: ciufa Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 133 razy od 14 maja
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
14 maja
Witam !
Cuda nam tu pokazujesz Kolego !
Dla takiego eksponatu warto siedzieć przy monitorze !
Wielkie gratki !
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.