OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 8
<
>
Pocztówka przedstawia:

WFM M06

  Prototyp zbudowano w 1952 r., jednak motocykl w tej wersji okazał się zbyt skomplikowany i zbyt drogi jak na ówczesne możliwości warszawskiej Fabryki Motocykli oraz możliwości finansowe potencjalnych nabywców. Opracowano więc wersję uproszczoną M06, której produkcja rozpoczęła się w lutym 1955 roku.

Głównymi zaletami pojazdu były: prostota konstrukcji, odporność na złe drogi i łatwość naprawy. Ponieważ WFM nie była w stanie sprostać dużemu zapotrzebowaniu, kilka miesięcy później ten sam model pod nazwą WSK zaczęto produkować również w Świdniku.

W 1955 r. przygotowano równie wersję eksportową motocykla WFM 06, z akumulatorem, klaksonem, światłami pozycyjnymi, z licznikiem wbudowanym w górną półkę i z chromowanymi obręczami kół. Po dwóch latach te luksusowe elementy wprowadzono również do motocykli przeznaczonych na krajowy rynek. Łącznie wyprodukowano

600 tysięcy motocykli WFM 06 w różnych wariantach.

Wydawca:wwwCentrumPromocjiMotoryzacji.pl MOT1115-M07

 
Data dodania: 15 maja
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 126 razy od 15 maja
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.