Pruski orzeł grenadiera z monogramem FWR

Duże zdjęcie Pruski orzeł grenadiera z monogramem FWR
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 11
<
>
Prawdopodobnie jest to orzeł pruskiego grenadiera a sądząc po jego niewielkim rozmiarze najprawdopodobniej był noszony na grenadierskiej czapce - czako. Na piersi orła widnieją litery FWR (Fridericus Wilhelm Rex) czyli Król Fryderyk Wilhelm.

Może ktoś posiada więcej informacji na jego temat.
Data dodania: 17 maja
Datowanie przedmiotu: 1750 - 1801
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 248 razy od 17 maja
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
17 maja
Może być z tym problem,gdyż dragoni obok huzarów i ułanów stanowili elitę i prawie każdy regiment produkował swoje adlery.Pozostaje jeszcze pickelhauba dziecięca,ale prawie brak materiału porównawczego.Powodzenia w poszukiwaniach!
Kustosz
17 maja
Thx, obstawiałem że patszyna jest starsza. Na tych modelach czapek orły mają skrzydła pionowo do góry, takiej z orłem jak moja znaleźć nie mogę.
Kustosz
17 maja
Piękny fant gratuluję!!! Obstawiłbym Model 1910 Schirmmütze z regimentu dragonów,ale nie wiem którego.Pozdrawiam.Po naszemu czapka oficerska z daszkiem dragonów.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.