Wesele w "Monidle" w Muzeum ślubu w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
43 / 49
<
>
Kolekcja starej fotografii ślubnej doczekała się kolejnej w tym roku wystawy. Tym razem ekspozycja dostępna jest w oryginalnych salach biesiadnych w restauracji "Monidło" w Poznaniu. W przestrzeni poznańskiej restauracji przygotowaliśmy spektakl przeszłości w scenerii ślubu i wesela. Ściany restauracji "Monidło" wypełniły się Gośćmi Weselnymi. Wystawa dawnej fotografii ślubnej zawładnęła  lokalem na cały miesiąc. Olbrzymi temat, tym razem ograniczony do Wielkopolski, zachęca Tutejszych do udostępnienia własnych rodzinnych pamiątek, wprowadzenia na salony dziadków, pradziadków, pamięć Ich uroczystej chwili.

Pierwsi goście weselni już wkroczyli  na sale biesiadne "Monidła". Widowisko zostało otwarte. Wszystko w scenografii weselnych postaci, wynurzających się z odcieni czarno białych fotografii, na przemian z sepii, na podkładzie murowanych czerwoną cegłą ścian."Powiększenie Przeszłości"- zjawiskowa wystawa: "Wielkopolanie na ślubny kobiercu". Na ścianach zawisły stare fotografie, duże, powiększone do metra w podstawie. Można w wielkiej wygodzie dostrzec szczegóły zarejestrowane nawet ponad setkę lat temu. Są także portrety malowane w światłem XIX wieku. Wiele pamiątek ma swoją ciekawą historię. Jest wspaniała okazja przysiąść wśród tej weselnej braci z przed lat, poczuć się o tyle młodszym, uraczyć przepysznym ciachem, zwilżyć usta naparem kawy lub wręcz uczestniczyć czynnie w przyjęciu zastawiając stoły potrawami rozmaitymi do woli czerpiąc z doborowego menu. A przy tym podziwiać i podziwiać, zachowane do dzisiaj elementy, składające się na zapamiętanie tamtych chwil jakże uroczystych. Klimat już jest, a Was zapraszamy. Można na to WESELE przyjść bez prezentu. To taki bonus lub po naszemu - dodatek na zachętę
Data dodania: 28 maja 2018
Datowanie przedmiotu: 2018
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 361 razy od 28 maja 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
28 maja 2018
Super sprawa !
Gratuluję pomysłu i źyczę powodzenia !
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.