Krzyż Walecznych PSZ

Duże zdjęcie Krzyż Walecznych PSZ
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 10
<
>
Krzyż Walecznych, po orderze Virtuti Militari najbardziej rozpoznawalne i prestiżowe odznaczenie za wybitne czyny męstwa żołnierza na polu walki.

Egzemplarz wykonany na potrzeby Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie z ciemnobrązowego tombaku, polakierowany dla utrwalenia koloru. Wstążka biała z amarantowymi paskami, odwrotnie aniżeli w KW z okresu II RP.Pozycja ta została skatalogowana w książce G. Krogulca "Krzyż Walecznych" pod nr 24b, Krzyż był nadawany po wojnie odznaczonym za kampanię wrześniową oraz sprzedawany w punktach na terenie Londynu. Był tam oferowany nawet do lat 80-ych.

 
Data dodania: 11 czerwca
Datowanie przedmiotu: 1943 - 1945
Miejsce pochodzenia: Wielka Brytania
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 167 razy od 11 czerwca
Reklama
Dodaj komentarz
12 czerwca
Dzięki, zgadzam się w całej rozciągłości! Niestety obecnie jest to popularny temat kolekcjonerski co wywindowało znacząco ceny. 
Ale uroku tym krzyżom odmówić nie można!
12 czerwca
Gratuluję - KW to wdzięczny temat, odznaczenie tak jak napisałeś - rozpoznawalne, za większością z nich kryje się męstwo Polskiego Żołnierza. Nie jest też ważne przez kogo zostało przyznane /II RP, komuniści, PSZnZ czy PRL / za prawie kazdym stoi konkretna sytuacja, żołnierz i jego czyn. 
11 czerwca
Dzięki za dobre słowo, od czegoś trzeba zacząć.
Kustosz
11 czerwca
Pojechałeś po bandzie.Gratuluję!!!!!!!!!!!!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.