Krzyż Walecznych PSZ

Duże zdjęcie Krzyż Walecznych PSZ
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 9
<
>
Krzyż Walecznych, po orderze Virtuti Militari najbardziej rozpoznawalne i prestiżowe odznaczenie za wybitne czyny męstwa żołnierza na polu walki.

Egzemplarz wykonany na potrzeby Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie z ciemnobrązowego tombaku, polakierowany dla utrwalenia koloru. Wstążka biała z amarantowymi paskami, odwrotnie aniżeli w KW z okresu II RP.Pozycja ta została skatalogowana w książce G. Krogulca "Krzyż Walecznych" pod nr 24b, Krzyż był nadawany po wojnie odznaczonym za kampanię wrześniową oraz sprzedawany w punktach na terenie Londynu. Był tam oferowany nawet do lat 80-ych.

 
Data dodania: 11 czerwca, 20:50
Datowanie przedmiotu: 1943 - 1945
Miejsce pochodzenia: Wielka Brytania
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 95 razy od 11 czerwca, 20:50
Reklama
Dodaj komentarz
12 czerwca, 19:38
Dzięki, zgadzam się w całej rozciągłości! Niestety obecnie jest to popularny temat kolekcjonerski co wywindowało znacząco ceny. 
Ale uroku tym krzyżom odmówić nie można!
12 czerwca, 18:29
Gratuluję - KW to wdzięczny temat, odznaczenie tak jak napisałeś - rozpoznawalne, za większością z nich kryje się męstwo Polskiego Żołnierza. Nie jest też ważne przez kogo zostało przyznane /II RP, komuniści, PSZnZ czy PRL / za prawie kazdym stoi konkretna sytuacja, żołnierz i jego czyn. 
11 czerwca, 21:29
Dzięki za dobre słowo, od czegoś trzeba zacząć.
Kustosz
11 czerwca, 21:24
Pojechałeś po bandzie.Gratuluję!!!!!!!!!!!!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.