Gwardyjski pułk ułanów

Duże zdjęcie Gwardyjski pułk ułanów
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
14 / 23
<
>
Gwardyjski pułk ułanów nr2 z Berlina.Epolety m.1873.Ułani podpisywali kontrakt na dwa lata,ale byli również tacy,co podpisywali kontrakt na rok.To zdjęcie jest kaprala z jednorocznym kontraktem,świadczą o tym epolety obszyte czarno-białą taśmą.Różnica między nimi była taka,że jednoroczni pochodzili z bogatych domów i za mieszkanie,jedzenie i mundur musieli zapłacić z własnej kieszeni.Mundury kupowali w tych samych zakładach co oficerowie.Podszewka ułanki wykonana jest z jedwabiu tak samo jak tunika oficerska.Najbardziej widoczne różnice były w nakryciach głowy. Jednoroczniak mógł nadać" tschapce" charakter hełmu oficerskiego, pod warunkiem, że pochodził ze stanu szlacheckiego.Fotograf von J.Lawitzky.
Data dodania: 12 czerwca
Datowanie przedmiotu: 1873 - 1885
Miejsce pochodzenia: Prusy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 105 razy od 12 czerwca
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
12 czerwca
Dziękuję Becksi! Jednoroczniaka ciężko trafić,ale się udało.Znasz mnie jak się zawezmę to nie ma rzeczy niemożliwych.
12 czerwca
Świetna fotografia i ciekawy opis!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.